Austraalia teadlased avastasid, et levinud tõbi nimega toksoplasmoos tekitab meestel suuremat iha vastassoo järele, kuid teeb neid ühtlasi ka rumalamaks.

Toksoplasmoosi on nakatunud umbes 40 protsenti maailma elanikkonnast. Tavaliselt nakatutakse toksoplasmoosi siis, kui süüakse toorest või vähe küpsetatud liha, milles parasiidid ellu jäävad.

Haiguse võib saada ka kokkupuutest kasside väljaheidetega.

Eriti ohtlik on parasiit rasedatele naistele, kuna võib põhjustada loote väärarengut või lausa raseduse katkemist. Haigus võib olla eluohtlik neile, kelle immuunsussüsteem on nõrk.

Kuni viimase ajani arvati siiski, et parasiit terveid inimesi ei ohusta. Nüüd on aga avastatud, et tõbi võib muuta inimeste vaimset tervist, kusjuures ta mõjub naistele ja meestele erinevalt.

Nakatunud meestel alandab ta IQ taset ning vähendab õppeedukust ja tähelepanuvõimet. Samas võtavad nakatunud mehed rohkem riske ja rikuvad reegleid, käitudes antisotsiaalselt. Nad on armukadedamad ja kahtlustavamad ning naised peavad neid vähem atraktiivseks.

Naiste puhul toob haigus kaasa rohket suhtlemistahet ja sõbralikkust ning ka lõdvemat püksikummi. Mehed peavad toksoplasmoosi nakatunud naisi ligitõmbavamaks.