Seksuaalne frustratsioon - see ei ole müüt, kinnitavad saksa teadlased.

Paarid, kes ei tegele seksiga, kogevad tõenäoliselt stressi ja sunnivad end rohkem töötama, selgitas välja Göttingeni ülikooli teadlaste rühm.

Teadlased kinnitavad, et seksuaalne frustratsioon on keerukas nähtus, mida ei tohiks alahinnata. Asi on selles, et see protsess sunnib aja jooksul paare täielikult seksist loobuma ning seksuaalsete vajaduste kompenseerimiseks teiste asjadega tegelema, kirjutab Der Spiegel.

Uuring, milles osales ligi 32 tuhat meest ja naist, näitas, et mida vähem inimene seksiga tegeleb, seda rohkem januneb ta tööalase tegevuse järgi.

Seksi puudumine sunnib inimesi otsima teisi kogunenud energia valla päästmise viise, nagu nt tööl rohkemate kohuste võtmine.

Teadlased selgitasid välja, et 36% meestest ja 35% naistest, kes tegelevad seksiga vaid üks kord nädalas, võtavad endale täiendavat tööd selleks, et oma vajadusi korvata. Veel halvemad on aga lood paaridega, kes üldse seksiga ei tegele. 45% naistest ja 46% meestest, kes on seksist keeldudnud, tegelevad muude tegevusvaldkondade otsimisega selleks, et kogunenud stressi maandada.

Kuid töönarkomaanid, kes endale täiendavaid kohustusi võtavad, ei vabane stressist, vaid vastupidi, tugevdavad seda. Teadlaste sõnul viib isegi ajutine seksist ilmaolek sageli selle täieliku kadumiseni.

"Inimene võtab endale täiendavaid kohustusi selleks, et võidelda seksuaalse frustratsiooniga. Kuid nende kohustuste täitmiseks kulutatud aeg ei anna talle võimalusi oma seksuaalseid vajadusi rahuldada. Stress ja rahuldamatus selle tõttu vaid kuhjuvad," märgivad uurijad.

Inimesed , kes tegelevad seksiga kasvõi kaks korda nädalas, ei soovi koormata ennast täiendava tööga. Vaid 5% eksperimendis osalejatest tegelesid teist laadi tegevuse otsimisega.