Kõigil on kiire. Kiire on tööl ja peaaegu sama kiire on kodus. Vahel ei ole aega korralikult magadagi. Pole siis ime, et suhte hoidmisega ei jõua keegi tegelda. Kui aga abikaasale voodis pidevalt selg keerata, on tagajärjeks kas õgimishood või pudelipõhja vaatamine ja viimaks ka truudusemurdmine. Seksi puudumine viib varem või hiljem lahutuseni. Seda isegi siis, kui paar on laste tõttu tugevasti seotud.

Ükskõik kui "head vanemad" mees ja naine ka poleks, kui seks nende suhtest on kadunud, põhjustab see viimaks alati probleeme, kirjutab Femail First. Tavaliselt soovib üks kahest millalgi siiski seksida ja kui teda tabab tõrjumine, võib füüsilise läheduse puudumine tekitada tõsist vimma, suurendada veelgi probleeme ja tagatipuks muuta seksi hoopis tabuteemaks.

Kui seksieluga pole kõik korras, on põhjus tõenäoliselt lihtne stress. Meeste puhul on libiidot pärssiva stressi allikaks eelkõige töö ja rahaga seotud mured. Naise kire tapavad aga kodusest elust võrsunud probleemid, samuti see, kui suhted pole korras.

Uuringud näitavad, et seks on peredes peamine tülide põhjus, jättes sageli seljataha sellised olulised teemad nagu raha, majapidamine ja teised sagedased konfliktide allikad. Naised kipuvad seksi koha pealt suu tihti üldse kinni hoidma, kartes mehe viha.

Igasugune arvamuste lahknevus vallandab meie ajus "võitle või põgene" reaktsiooni. Mehed pigem võitlevad, vihastavad, nende pulsisagedus ja vererõhk tõuseb, see aga omakorda suurendab südamehaiguste tõenäosust. Naised kalduvad pigem "põgenema", mis on just niisama kahjulik reaktsioon. Sellega salatakse ennast maha. Emotsioonide mahamatmine põhjustab ärevust, depressiooni ja toob kaasa ka ebaterve käitumise.

Vimma kogunemine eemaldab naist ja meest teineteisest üha enam, samas aitaks just füüsiline lähedus stressi maandada. Mida rohkem nad teineteisest eemalduvad, seda rohkem kustub nendevaheline säde. See on nõiaring, kust on raske välja murda. Emb-kumb võib hakata seksi puudumist kompenseerima õgimise, pudelipõhja vaatamise või pöördumisega uimastite poole. Kui probleem on kestnud kaua, pole ime ka truudusemurdmine.

Mitte miski neist ülesloetud tegevustest ei ole lahendus. Kui juua liiga palju, toob see kaasa seksuaalse võimetuse, see aga muudab olukorra veelgi hullemaks. Alkohol pärsib erektsiooni. Sama teevad ka muud tavalised stressiravimid - antidepressandid ja rahustid.

Et seks oma ellu tagasi tuua, peaks paar leidma viisi, kuidas vähendada igapäevast stressi. Kumbki osapool peaks suunama suhtesse kas või natuke energiat ja lakkama toomast ettekäändeks väsimust või seda, et on kiire. Niipea kui emb-kumb hakkab pisutki püüdma, leiab enamik paare, et asi muutub kiiresti lihtsamaks. Mees ja naine tunnevad end lähedasemana. Nad ei ela enam ühe katuse all nagu õde-venda ega meenuta seda, mida nad tegid enne laste sündimist ja kohustuste kaelasadamist.

Esialgu tuleks püüda seksiga tegelda kord nädalas, kui pole tõsist põhjust seda mitte teha (haigus). Planeerige oma õhtu ära, veetke kahekesi kvaliteetaega, kui lapsed on juba voodis. Pühendage teineteisele tähelepanu vähemalt kord nädalas, muidugi võib ka sagedamini!

Ja siis on juba lihtsam edasi minna. Stress, mille põhjuseks olid teie omavahelised kehvad suhted, hakkab peagi vähenema. See aga aitab paremini toime tulla pingetega muudes eluvaldkondades. Nõiaring on lahti harutatud, tunnete end mõlemad järjest paremini. Olete rõõmsamad ega tunne end enam üksi.

Mida parem seks, seda parem elu.